en pl de no se

 

Dzięki zakupionym środkom trwałym oraz oprogramowaniu firma BEDO wdrożyła do swojej działalności innowacyjny proces produkcyjny z zastosowaniem najnowszych rozwiązań laserowych. W oparciu o wdrożone oprogramowanie prowadzi precyzyjny proces projektowania pożądanego produktu, który po zaprojektowaniu poddawany jest analizie technicznej. Następnie w parciu o wykonany projekt i przygotowaną dokumentację techniczną produktu końcowego tj. wiat rowerowych wyposażonych w funkcję ładowania rowerów elektrycznych.

W pierwszej kolejności następuje wycięcie elementów w oparciu o zakupiony, innowacyjny laser. Zastosowanie zintegrowanej, odlanej konstrukcji w wycinarce zwiększa stabilność, trwałość oraz odporność na wstrząsy w celu uzyskania maksimum precyzji. Laser wyposażony jest w zaawansowane źródło laserowe w technologii fiber o mocy 3 kW, chłodzone cieczą. Kluczowym elementem decydującym o innowacyjności procesu jest zastosowana w laserze głowica tnąca, która premierę miała na początku 2018 roku. Wyposażona jest ona w system pozwalający na optymalizację położenia ogniskowej wiązki, które ustawiane jest automatycznie. Wyposażenie najnowszej głowicy w systemie poprawia znacznie szybkość i jakość cięcia eliminując manualne ustawienia, których w standardowej głowicy dokonuje operator, co jest bardzo czasochłonne w przypadku częstej zmiany rodzajów ciętej stali oraz jej grubości. Głowica wyposażona jest w dwa szkiełka ochronne oraz podwójny system chłodzenia cieczą, co gwarantuje jej najwyższy stopień bezpieczeństwa. Wbudowane podwójne układy chłodzenia wodnego zapewniają stałą temperaturę soczewek, co zapobiega ich przegrzaniu i przedłuża ich żywotność. Zastosowanie wydajnego i precyzyjnego systemu sterowania pozwala na automatyczną wymianę dysz w zależności od rodzaju oraz grubości obrabianego materiału, zapewniając oszczędność czasu manualnej wymiany części eksploatacyjnej oraz poprawę wydajności obróbki. Inteligentne oraz wygodne rozwiązanie, które sprzyja zautomatyzowaniu maszyny. Zastosowanie najnowszych funkcji pozwala osiągnąć w pełni automatyczną kalibrację głowicy lasera wraz z automatyczną wymianą oraz czyszczeniem dysz, redukując powtarzalną pracę ręczną. Precyzyjny system napędowy zapewnia niezawodną dokładność i stabilność wymiany, uzyskując całkowicie bezpieczną pracę maszyny. W pełni zamknięta obudowa poprawia bezpieczeństwo części eksploatacyjnych jak i osób znajdujących się w pobliżu mechanizmu. Zastosowany serwonapęd obniża koszty całkowite przyspieszając konfigurację urządzenia, zwiększając przepustowość - możliwa jest produkcja większej liczby produktów w krótszym czasie, minimalizowana jest liczba przestojów dzięki niezawodności zastosowanych rozwiązań. Wycinarka szybciej się parametryzuje, bardziej dokładnie i w krótszym czasie. Laser wyposażony jest ponadto w autorskie oprogramowanie sterujące, realizujące inteligentny układ cięcia grafiki, dzięki czemu optymalizuje zlecone automatycznie cięcia. Precyzja lasera dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom optymalizuje proces cięcia pod względem szybkości, jakości i precyzji, co bezpośrednio przekłada się na ograniczenie zużywanych materiałów i odpadów.

Element wycięty w oparciu o innowacyjny laser jest następnie odpowiednio gięty i spawany, a w dalszej kolejności – wykonywana jest powłoka antykorozyjna w oparciu o posiadaną linię do lakierowania proszkowego. Finalnie, konstrukcja jest montowana w całość wraz zespołem do ładowania z energii słonecznej.

W efekcie powstaje wiata rowerowa z zespołem do ładowania rowerów elektrycznych w oparciu o energię słoneczną.

 

 
 
 • 06.11.2023r

  Firma BEDO wykonała dla Klienta nowoczesne ogrodzenie pełne.

  Zobacz więcej
 • 03.09.2021r

  Firma BEDO jest producentem nowoczesnych wiat na rowery elektryczne.

   
   

  Zobacz więcej
 • 08.05.2020r

  Firma Bedo wykonała dla przedszkola w Niemczech schody przemysłowe.

  Zobacz więcej
 • 30.01.2020r

  Firma BEDO wykonała ogrodzenie frontowe wraz z 8-metrową bramą przesuwną.

  Zobacz więcej
 • 06.11.2019r

  Firma BEDO jest wystawcą na międzynarodowych targach budowlanych BATIMAT 2019 we Francji odbywających się 4 - 8 listopada 2019 r.

  Zobacz więcej
 • 17.10.2019r

  Firma BEDO jest wystawcą na międzynarodowych targach budowlanych Bygg Reis Deg 2019 w Norwegii odbywających się 16 – 19 października 2019 r.

  Zobacz więcej
 • 08.07.2019r

  Firma BEDO wykonała dla klientów w Jaworzynie Śląskiej oraz pod Legnicą ogrodzenia oraz balustrady balkonowe w nowoczesnym wzorze.

  Zobacz więcej
 • 01.10.2018r

  Firma BEDO wykonała modernistyczne ogrodzenie z wypełnieniem z blachy co pozwala na zachowanie prywatności na posesji.

  Zobacz więcej